مشاور حقوقی تلفنی با وکیل پایه یک دادگستری به صورت مستقیم

آشنایی با برخی از زمینه های کاری مشاور حقوقی تلفنی

توضیحاتی در مورد مشاور حقوقی تلفنی

مشاور حقوقی تلفنی می تواند کمک کند تا پرونده های حقوقی به بهترین شکل ممکن در مراکز ذیصلاح پیگیری شوند. معمولا وکیل مشاوره حقوقی می تواند در زمینه های مختلف حقوقی مشاوره بدهد. بدین ترتیب برای رسیدگی به پرونده های حقوقی مختلف، می توان به وکیل مشاوره حقوقی مراجعه کرد. مشاوره حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری می تواند کمک بسیار زیادی در حل و فصل شدن پرونده ها به بهترین شکل ممکن بنماید. زیرا معمولا وکیل پایه یک دادگستری دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشد.

مشاوره حقوقی

مشاور حقوقی تلفنی می تواند در حوزه های مختلفی فعالیت نماید، زیرا وکالت به حوزه خاصی محدود نبوده و افرادی که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شوند، دانش و صلاحیت مشاوره و وکالت در هر حوزه ای را دارند. بدین ترتیب برای رسیدگی به امور هر پرونده ای می توان از وکیل مشاوره حقوقی استفاده کرد. مشاور حقوقی تلفنی معمولا اگر به صورت تخصصی ارائه شود، می تواند تا حدود زیادی به موفقیت پرونده حقوقی کمک کند. زیرا معمولا اغلب افراد به خاطر اطلاعات ناقص در زمینه حقوق، در پرونده های حقوقی شکست می خورند.

زمینه های مختلف مشاوره حقوقی تلفنی

زمینه های مختلف مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

مطالبه وجه

یکی از موضوعاتی که در زمینه مطالبه وجه بسیار شایع می باشد، قرض می باشد. قرض دادن و قرض گرفتن موضوع پیچیده ای نمی باشد، اما گاهی مشکلات بسیار پیچیده ای از دل آن خارج می شود. مطالبه وجه چک و سفته از دیگر موضوعات مربوط به مطالبه وجه می باشند. چک بی محل در سال های اخیر باعث بروز بسیاری از مشکلات حقوقی شده است. مطالبه وجه فاکتور و رسید را نیز می توان در این دسته بندی قرار داد. وکیل مشاوره حقوقی می تواند در هر کدام از این زمینه توضیحات بسیار مفیدی را به افراد مختلف ارائه نماید.

خانواده

مهریه را می توان یکی از بزرگترین مشکلات خانوادگی به خصوص در قشر جوان جامعه دانست. زیرا معمولا با کوچکترین اختلافی که بین زوج های جوان اتفاق می افتد، بحث اجرای مهریه پیش می آید. حضانت فرزندان نیز از دیگر مشکلات خانوادگی بوده، که می تواند در پرونده های بسیار زیادی وجود داشته باشد. طلاق می تواند یکی از اصلی ترین مشکلات خانوادگی باشد و سایر موضوعاتی نیز که مطرح شده، در دل طلاق نهفته اند. بدین ترتیب وکیل مشاوره حقوقی می تواند با راهنمایی کامل و جامع، افراد را از این مشکلات نجات بدهد.

ارث و میراث

موضوعی که در سال های اخیر حجم قابل توجهی از پرونده های حقوقی را شامل شده، ارث و میراث می باشد. معمولا اموالی که از شخص پس از مرگش برای فرزندان و یا وراث باقی می ماند، ارث و میراث می گویند. تقسیم ارث و میراث یکی از کارهایی است که شاید برای افراد عادی بسیار مشکل باشد. به این کار تقسیم ترکه می گویند و در برخی از موارد دیده شده که بعضی از وراث تقاضای سهم بیشتری از ارث و میراث را دارند، در حالی که طبق قانون باید اموال و ثروت متوفی بین ورثه تقسیم شوند.

نحوه آشنایی با مشاوره حقوقی تلفنی

آشنایی با نحوه مشاور حقوقی تلفنی طلاق

توضیحاتی در مورد مشاور حقوقی تلفنی طلاق

مشاور حقوقی تلفنی یکی از مهمترین مشاوره های حقوقی بوده که از جانب وکیل پایه یک دادگستری می تواند به زوجین ارائه شود. خدمات مشاوره حقوقی طلاق از این حیث اهمیت دارد که با هر طلاق کیان خانواده ای از هم پاشیده می شود. بدین ترتیب نیاز است قبل از طلاق، مشاوره حقوقی طلاق انجام شود. این کار می تواند مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته باد. زیرا در مشاوره حقوقی طلاق نکاتی که معمولا زوجین از آن غافل بوده، بیان می شود.

مشاوره حقوقی

طرح کردن نکات مفید در هنگام مشاوره حقوقی طلاق، می توان کمک کند تا برخی از زوجین از انجام این کار منصرف شوند. بدین ترتیب خانواده که دارای اهمیت بسیار زیادی در اسلام بوده، از هم نمی پاشد. طلاق با اینکه امری نا پسند است، اما در برخی از موارد نیز ممکن است تنها راه پیش رو باشد. بدین ترتیب در مشاور حقوقی تلفنی طلاق، ابتدا شرایط مورد بررسی قرار گرفته تا بتوان نتیجه گرفت که چه اندازه طلاق می تواند مفید و چه اندازه مضر باشد. زمانی که فواید طلاق از مضرات آن بیشتر باشد، می توان صیغه طلاق را جاری کرد.

مشاوره حقوقی تلفنی

آشنایی با انواع روش های طلاق

آشنایی با طلاق توافقی

یکی از مواردی که نیاز به مشاوره حقوقی طلاق داشته، تصمیم برای طلاق توافقی می باشد. در این نوع طلاق زوجین به اتفاق به این نتیجه می رسند که طلاق مناسب ترین گزینه برای آنها می باشد. مشاور حقوقی تلفنی طلاق می تواند کمک کند تا حدودی زوجین نسبت به تبعات طلاق آگاه شوند. اما در صورتی که زوجین تشخیص بدهند که طلاق می تواند برای آنها از ادامه زندگی راحت تر باشد، لذا می توان صیغه عقد را جاری کرد.

آشنایی با طلاق یکطرفه از سوی مرد

گاهی ممکن است زن به انجام کارهایی بپردازد که مرد را از ادامه زندگی نا امید کند و عملا امکان زندگی در کنار زن برای مرد میسر نباشد. در این شرایط مرد می تواند با مراجعه به دادگاه تقاضای خود برای طلاق را مطرح نماید. مشاوره حقوقی طلاق ابتدا سعی بر مصالحه بین زوجین دارد. زیرا با مصالحه می توان از پاشیده شدن نظام خانواده جلوگیری کرد. زیرا معمولا ممکن است در طلاق زندگی فرزندان بی گناه تباه شود. زیرا فرزندان طلاق آسیب پذیری بسیار بیشتری نسبت به سایر افراد دارند.

آشنایی با طلاق یکطرفه از سوی زن

گاهی اوقات زن به خاطر مهریه، نفقه و یا هر مشکل دیگری از ادامه زندگی با همسر خود انصراف داده و درخواست طلاق می کند. در این شرایط مرد باید نسبت به درخواست زن عکس العمل نشان داده و نسبت به پرداخت نفقه، مهریه و یا هر چیز دیگری که مد نظر همسر وی بوده اقدام نماید. مشاوره حقوقی طلاق می تواند مقدار و چگونگی پرداخت مهریه و نفقه را تعیین نماید. اولین چیزی که در این مورد بین زن و شوهر مطرح می شود، مصالحه می باشد. اما چنانچه مصالحه ای اتفاق نیفتد، شرایط طلاق مهیا می گردد. بدین ترتیب صیغه طلاق جاری شده و زوجین به طور رسمی از هم جدا می شوند.

مهم:مشاور حقوقی تلفنی

به دلیل جوانب متعدد و گاهاً پیچیده در این موارد لطفا قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را در این خصوص کسب نمایید.گروه حقوقی اساتید مهر ایرانیان با کادری از بهترین وکلا و مشاورین حقوقی تا رفع کامل این مشکل در کنار شما خواهند بود. با ما تماس بگیرید و در این زمینه یا موارد مشابه مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی رایگان  بگیرید.

همکاران: بنیاد وکلا

نوشتهٔ پیشین
شرایط اجرای قصاص
نوشتهٔ بعدی
ورشکستگی شرکت های سهامی
فهرست

تماس با وکیل دادگستری