چگونه بهترین وکیل خانواده در تهران را بشناسیم؟

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
در حال ثبت رای

بهترین وکیل خانواده در تهران

چگونه بهترین وکیل خانواده در تهران را بشناسیم؟

شاید شما نیز جز کسانی باشید که به دنبال شناسایی بهترین وکیل خانواده در تهران میباشید. همه ی ما به نوعی در زندگی روزمره ی خود تا به حال بارها با مشکلات حقوقی مختلفی روبرو شده ایم. امروزه کمتر کسی میتواند ادعا کند که دچار مسائل و مشکلات قانونی نشده است و برای دفاع از حقوق خود اقدام نکرده است.

بهترین و ساده ترین راهی که میتوان برای حل چنین مسائل و مشکلاتی معرفی کرد، مراجعه به مشاوره حقوقی متبحر است. مسلما بیشتر افرادی به دنبال بهترین وکیل خانواده در تهران میگردند، انتظار دارند تا مشکلات و چالش های حقوقی پرونده آنان با تخصص و مهارت پیگیری شود.

مهم ترین نکته ای که در هنگام جستجو برای بهترین وکیل خانواده باید به آن توجه کرد، موضوع مهارت و تخصص است. شاید برخی از افراد به اشتباه با خود تصور کنند که مدرک تحصیلی وکیل مورد نظر آنان در حل مشکل پرونده ی انان بسیار مهم است.

با وجود اینکه مدرک تحصیلی و میزان اطلاعات وکلا در حل مشکلات و چالش های پرونده ها موثر است باید گفت که مهمترین ملاک برای انتخاب بهترین وکیل خانواده در تهران، میزا تجربه و تبحر فرد در حل پرونده های مذکور است. به بیانی بهتر می توان گفت که میزان اطلاعات ماهوی وکلا در حل پرونده های خانواده کافی نیست و آگاهی از مراحل دادرسی و مقررات شکلی در چنین پرونده هایی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

شاید اکنون برای برخی از افراد این سوال مطرح شود که منظور از اطلاعات و مفاهیم ماهوی و شکلی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به عنوان یک قاعده ی کلی مفاهیم ماهوی به اطلاعات کلی و تعاریف و توضیحات مرتبط به مسائل قانونی گفته می شود اما اطلاعات و آشنایی با قوانین شکلی به افراد کمک میکند تا با راه های قانونی حل مشکلات پرونده ها آشنایی پیدا کنند و از راه حل های قانونی این مشکلات اطلاع داشته باشند.

بنابراین اصلی ترین ملاکی که برای انتخاب بهترین وکیل خانواده در تهران نیز میتوان در نظر گرفت آن است که این فرد در کنار اطلاعات ماهوی که دارد از تمام قوانین شکلی و راه های قانونی حل مشکلات حقوقی پرونده نیز اطلاع داشته باشد و بتواند با استفاده از مهارت و تجربه ی خود در کوتاهترین زمان مشکلات پرونده موکل را حل کند.

ملاک های اساسی برای انتخاب بهترین وکیل خانواده در تهران و مشاوره حقوقی

 1. یکی از مهم ترین و اساسی ترین ملاک های انتخاب بهترین وکیل خانواده در تهران، سابقه و تجربه کاری فرد مورد نظر است. پرونده های خانواده دارای پیچیدگی های خاصی می باشد که نیاز به فردی با تجربه و متخصص دارند تا پرونده به نفع موکل ختم شود.
 2. مشاور و وکیل حقوقی شما باید کاملا قابل اطمینان باشد؛ چرا که برای آن که بتوان به طور کامل از مزایای مشاوره حقوقی در تهران استفاده کرد، بهتر است تا موکلان در برابر مشاور خود صداقت کامل داشته باشند و بدون پنهان کاری، تمام جزییات پرونده خود را با مشاور خود در میان بگذارند تا مشاوران نیز بتوانند راهنمایی های صحیح و مرتبط با موضوع پرونده را به افراد ارائه دهند.
 3. بهترین وکیل خانواده در تهران فردی است که بتواند با حفظ آرامش خود در کمال بردباری و تحمل، ارامش مورد نیاز موکل را نیز به او القا کند و از همه ی تلاشش را برای موفقیت پرونده ی موکل خود به کار برد.
 4. برای انتخاب مشاوره حقوقی خانواده در تهران باید توجه داشت که این افراد تخصص و مهارت لازم را داشته باشند تا بتوانند آگاهی های لازم را به شما ارائه دهند.

حوزه های فعالیت مشاوره و بهترین وکیل خانواده در تهران

مسلما قبل از آنکه به دنبال بهترین وکیل خانواده در تهران بگردیم، این سوال برای تمامی ما پیش می آید که مشاوران و وکلای خانواده در حوزه ی کدام پرونده ها میتوانند ما را یاری کنند؟

در رابطه با موضوع بهترین وکیل خانواده در تهران و پاسخ به این سوال باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • حضانه و ملاقات طفل
 •  نسب
 •  رشد، حجر و رفع آن
 •  ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و ولایت در امور مربوط به آنان
 •  نفقه اقارب
 •  امور راجع به غایب مفقود ‌ الاثر
 •  سرپرستی کودکان بی سرپرست
 •  اهدای جنین
 • نامزدی و خسارات ناشی از برهم ‌ زدن آن
 •  نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
 •  شروط ضمن عقد نکاح
 •  ازدواج مجدد
 •  جهیزیه
 •  مهریه
 •  نفقه زوجه و اجرت ‌ المثل ایام زوجیت
 •  تمکین و نشوز
 •  طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن

نقش مشاوره حقوقی و بهترین وکیل خانواده در تهران را جدی بگیرید!

هنگامی که در مورد انتخاب بهترین وکیل خانواده در تهران سخن به میان می آید شما باید به این نکته توجه داشته باشید که قبل از اقدام جدی برای جدایی بهتر است از یک مشاوره حقوقی کمک بگیرید.

طبق امار بدست آمده در سال های اخیر، میزان طلاق و جدایی خانواده ها، هر ساله در حال افزایش است و همین موضوع نیز باعث شده است تا علاوه بر زوجین، خانواده ها و اطرافیان آنها نیز دچار مشکلات پس از طلاق و جدایی شوند.

کودکانی که والدین آنها جدا می شوند دارای روحیات حساس تری خواهند بود و تربیت آنان نیاز به دقت و نگهداری بیشتری خواهد داشت و در برخی از موارد نیز آینده ی این کودکان نیز در اثر جدایی والدین تحت الشعاع قرار میگیرد.

تمام این موارد باعث شده است تا قانونگذار کشور ما شرایط نسبتا سختگیرانه ای را برای جدایی زوجین در نظر بگیرد تا از طلاق ها و جدایی های غیر ضروری جلوگیری شود.

اما باید به این نکته نیز توجه داشت که در برخی از موارد جدایی و طلاق برای زوجین بهتر است؛ چرا که شرایط زندگی مشترک ممکن است به گونه ای باشد که به سلامت روح و روان والدین و کودکان لطمه وارد شود.

نقش مشاوره حقوقی قبل از طلاق آن است که به خانواده کمک خواهد کرد تا تصمیم درستی بگیرند و متوجه شوند که آیا جدایی تنها راه حل آنان خواهد بود یا آنکه بهتر است به زندگی مشترک ادامه دهند؟

در مواردی که زوجین به این نتیجه برسند که طلاق تنها راه حل آنها است و ممکن است ادامه ی زندگی مشترک به سلامت انسان لطمه وارد کند، بهتر است از بهترین وکیل خانواده در تهران کمک بگیرند تا مراحل جدایی و طلاق آنان به کمک این فرد متخصص و ماهر سریعتر صورت گیرد؛ چرا که همانگونه که ذکر کردیم امروزه شرایط جامعه به گونه ای میباشد که قوانین نسبتا سختگیرانه ای برای جدایی و طلاق افراد در نظر گرفته شده است و افراد نمیتوانند بدون حضور بهترین وکیل خانواده در تهران، این مراحل قانونی را به سرعت طی کنند.

یک راه حل ساده!

شما باید به این نکته دقت کنید که افراد متخصص در هر عرصه ای میتوانند شما را بهتر از هر کس دیگری در راه رسیدن به مقصدتان یاری کنند. کمک گرفتن از بهترین وکیل خانواده در تهران نیز به شما کمک خواهد کرد تا در پرونده ی مورد نظرتان، سریعتر به حق و حقوقتان برسید و از صرف وقت و هزینه ی اضافی جلوگیری خواهد شد.

دنیای اقتصاد

فهرست

تماس با وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری