مشاوره حقوقی خانواده با وکیل دادگستری

امتیاز ۴.۳۲ از ۵ – ۸ رای
در حال ثبت رای

مشاوره حقوقی خانواده چیست؟ کی باید مشاوره حقوقی خانواده استفاده کنیم؟

مشاوره حقوقی خانواده رایگان امروزه با توجه به افزایش دعاوی خانواده در دادگاه ها و با توجه به روند رو به رشد طلاق در کشور حائز اهمیت می نماید تا نسبت به مشاوره حقوقی با وکلا و مشاوران خانواده چه قبل از ازدواج و چه در زمان بروز اختلاف اقدام موثری صورت گیرد.

 

مشاوره حقوقی خانواده با وکیل خانواده قبل از ازدواج

گروه وکلای اساتید مهر ایرانیان با تیمی از وکلای پایه یک دادگستری و روانشناسان خانواده در صدد است تا مشاوره حقوقی را قبل از ازدواج برای شما عزیزان ارائه دهد.

زمانی که شما قصد دارید ازدواج کنید قطعا لازم است تا برخی از قواعد و قوانین در مورد ازدواج را به دست آورید و از حق و حقوق خود آگاه شوید.مشاوره حقوقی تلفنی خانواده

حتما مشاوره حقوقی خانواده قبل از ازدواج را امتحان نمایید و از افراد متخصص و آگاه بخواهید تا در این حوزه ها به شما کمک دهند و راهنمایی کنند تا بتوانید در صورت بروز مشکلات در برخی از مواقع ( هرچه باشید زندگی بالا و پایین و سختی های خود را دارد) بتوانید حقوق خود را دریافت نمایید.

این اصطلاح که می گویند مهریه را کی گرفته و کی برده باعث بروز خیلی از اتفاقات ناخوشایند در این روز ها و ایام شده است.

پس حتما در مورد مهریه، صداق و… که در حوزه مشاوره حقوقی خانواده قبل از ازدواجی میگنجد اطلاعات کسب نمایید.

ما می گوییم همانطور که هر شخص قبل از ازدواج به مشاوره ازدواج و کلاس های ازدواج نیاز دارد و درمورد نیاز های جنسی و… اطلاعات کسب کند بهتر است یک جلسه هم مشاوره حقوقی خانواده را بگذراند تا بتواند اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نماید.

مشاوره حقوقی خانواده در خصوص طلاق

وقتی که زوجین قادر به ادامه زندگی نمی باشند این مجموعه با توجه به رسالت دین مبین اسلام قبل از هر اقدامی با راهنمایی وکیل مربوطه جلسه مشاوره خانواده را با طرفین برگزار می کند و بدواً طرفین را برای طلاق راهنمایی نمی کند.

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند بعد از گذشت یک زندگی عاشقانه رخ دهد طلاق است. گفتن این کلمه برای خیلی ها موقع ازدواج سنگین است اما بعد از گذشت مدت زمانی مجبور به اجرای آن می شوند.

باید دقت داشته باشید زمانی که شما جهت مشاوره حقوقی خانواده در زمینه طلاق به موسسه یا مرکزی مراجعه می کنید حتما از متخصص بودن آن افراد آگاه شوید و مطلع گردید. زیرا امر طلاق بسیار موضوع پیچیده و سختی بوده و باید با دقت تمام این امر مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

شاید انجام یک قدم اشتباه منجر شود تمام حقوق شما ضایع و همینطور بدتر از آن فرزند شما را از شما گرفته و به زوج شما داده و از حق نگهداری او شما را سلب نمایند.

مشاوره حقوقی خانواده در خصوص طلاق توافقی:

طلاق توافقی یکی از راه هایی است که زوجین می توانند با مراجعه به وکیل دادگستری در کمترین زمان و هزینه نسبت به طلاق اقدام نماییند.

طلاق توافقی زمان صورت می گیرد که هر دو زوج تمایل به طلاق داشته و هیچ دعوا یا مشکلی با یکدیگر نداشته باشند و بر اثر برخی مشکلات نتوانند به یکدیگر زندگی کنند.

در این زمان بهتر است شما با یک وکیل یا مشاوره حقوقی خانواده صبحت نمایید و اطلاعاتی را در مورد این نوع از طلاق به دست آورید تا دچار مشکل و پشیمانی در آینده نشوید.

مشاوره حقوقی خانواده در خصوص نفقه:

یکی از مسایلی که ذهن زوجین را درگیر می کند میزان پرداخت نفقه زوجه و فرزندان می باشد. این مبلغ معمولا بر اساس میزان درآمد مرد مشخص می شود که کارشناس رسمی نفقه میزان آن را مشخص می کند.

حسب مورد در مجموعه حقوقی وکلای عدالت در موضوع خانواده موارد ذیل پیگیری و رسیدگی می گردد.

 1.  کلیه حقوق قانونی زوجین
 2. نحوه مطالبه نفقه
 3. نحوه مطالبه مهریه و میزان مدت آن
 4. تعیین تکلیف حضانت فرزندان
 5. میزان اجرت المثل
 6. پیگیری مستمر پرونده های خانواده
 7. مشاوره حقوقی خانواده رایگان
 8. برگزاری جلسات مشاوره خانواده
 9. پرداخت حق الوکاله بر اساس نعرفه
 10. تخصصی بودن وکلای خانواده
 11. استفاده از وکلای خانم برای وکالت زوجه.مشاوره حقوقی تلفنی خانواده

  دعاوی خانوادگی

دعاوی حقوق خانواده هم در اسلام و هم در حقوق ایران، بخش اساسی از احکام و قوانین را به خود اختصاص داده است و در طول سالیان اخیر، تغییرات بسیاری در قوانین حقوق خانواده داده شده است.

در قوانین مدنی ایران، کلیه مباحث و قوانین دعاوی حقوق خانواده مانند طلاق و نکاح و … بر طبق نظریه های فقهای شیعه عمل شده است.

در مورد قوانین حقوق خانواده در ایران حمایت قانونی بسیاری برای نهاد خانواده وجود دارد.

تشکیل دادگاه های صلاحیت برای حفظ خانواده قرار داده شده و به تمامی موارد و مطالب مربوط به قوانین خانواده و زوجین بصورت کامل و اساسی پرداخته شده است.

نکاح شامل قوانین خاصی از جمله خواستگاری، نفقه، مهریه، حضانت فرزند و … می باشد.

قبل از نکاح و موارد مربوط به آن نیاز به مشورت با مشاوره حقوقی خانواده احساس می شود. چرا که با بوجود آمدن شرایط مختلف، قوانین تغییر می کنند.

خدمات مشاوره ای گروه وکلای عدالت

مشاوره حقوقی خانواده در چندین مورد ممکن است مطرح گردد. مشکلات و قوانین بسیاری در این رابطه وجود دارد که از جمله:

ازدواج موقت، ازدواج دائم ، اجازه ازدواج ، فریب در ازدواج ،شروط عقد، ازدواج مجدد و طلاق توافقی:

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی خانواده با وکیل خانواده

مسایل حقوقی اصولا به یک مورد ختم نخواهد شد و پس از شکافته شدن موضوع ممکن است در همین دسته ولی با حقوق دیگری و نام حقوقی دیگر، مشهود شود.در کل برای تک تک موضوعات، قانونی تعریف شده است که به هر صورت با مشاوره یا ورود بر پرونده ، مورد بررسی قرار میگیرد.

در اینجا ، انواع نکاح وجود دارد که هر کدام شرایطی را دارا هستند،که به طور مثال نکاح موقت در کشورهای غربی وجود ندارد.اگر میخواهید نا برابری ها و خطراتی که در آینده ممکن است در زندگی زناشویی (چه برای مرد و چه برای زن) پیش نیاید و اگر خواهان حقوق مساوی هستید، حتمآ قبل ازدواج مشاوره حقوقی رایگان بگیرید،

این امر و موضوع باعث میشود خیلی از قوانینی که جزیی از حق و حقوق شما هستند، آشکار شود.

 

 1. تشریح روند اجرایی پررونده و مدت زمان آن.
 2. استفاده از مزایای روانشانسی مشاوران.
 3. مذاکره و پیگیری مستمر پرونده تا رسیدن به نتیجه .
 4. پرداخت حق الوکاله متناسب با پرداختی های موکلین.
 5. پاسخ گو بودن وکلای مجموعه در ساعات تعریف شده.
 6. تسریع در روند ثبت دادخواست.
 7. تلاش جهت مصالحه و صلح و سازش

مشاوره حقوقی رایگان خانواده با وکیل خانواده

مواردی که مربوط به مشاوره حقوقی دعاوی خانوادگی می شوند عبارتند از:
دعاوی طلاق (صدور گوهی عدم سازش، ثبت طلاق، ثبت رجوع از طلاق، مطالبه مهریه)
دعاوی نکاح (فسخ و ابطال نکاح)
دعاوی زوجیت (اثبات زوجیت)
دعاوی ازدواج (تنظیم سند رسمی ازدواج، درخواست تجویز ازدواج)
دعاوی حضانت (قبول و سلب حضانت)
دعاوی قیومت

دعاوی نامزدی (مطالبه و استرداد هدایا)
دعاوی نفقه (مطالبه و ترک نفاق)
دعاوی نحله (مطالبه اجرت المثل ایام زندگی)
دعاوی تمکین

دعوای اعسار از پرداخت هزینه دادرسی

وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که زوجین به هر دلیلی تمایل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقی که آنها در خصوص مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند از نظر دادگاه محترم و قابل قبول خواهد بود.

رویه جاری در موسسه حقوقی اساتید مهر ایرانیان به این صورت است که پس از مشاوره حقوقی طلاق توافقی حضوری با زوجین توسط یکی از وکلای موسسه صورتچلسه ای تنظیم و به امضای طرفین می رسد.

مدت زمان انجام طلاق توافقی:

طلاق توافقی با توجه به رویه مختلف شعب دادگاه های خانواده در تهران معمولا کمتر از یک ماه تمام خواهد شد.

معمولاً در طلاق توافقی علاوه بر حقوق مالی، حضانت فرزندان، نحوه ملاقات و نفقه فرزندان با توافق در رای دادگاه مشخص می شود.

مهم:

داشته باشید هیچ زن و شوهری بدون رای دادگاه نمی توانند به طور مستقیم به دفتر خانه طلاق مراجعه کنند و هیچ دفتر خانه ای هم نمی تواند طلاق را بدون رای دادگاه ثبت کند.

مدارک لازم برای تشکیل پرونده طلاق توافقی:

عقدنامه یا رونوشت، شناسنامه و کارت ملی زوجین است. اگر کارت ملی را در دسترس نداشته باشید ولی شماره ملی را بدانید برای ثبت درخواست طلاق توافقی کفایت می کند. در صورت در دسترس نبودن عقدنامه می بایستی به دفترخانه ای که ازدواج کرده اید مراجعه کرده و رونوشت اخذ نمایید.

 نکته:
 در تمام مراحل طلاق توافقی در صورت اختیار وکیل نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد نمی باشد حتی مرحله ثبت طلاق در دفترخانه نیز می تواند با حضور وکیل و بدون حضور زوجین باشد.
نکته:

تا قبل از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) هر کدام از زوجین حتی اگر توافق نامه ، وکالتنامه یا دادخواست را امضاء کرده باشند، در صورت پشیمانی رای طلاق توافقی صادر نمی شود.

اما پس از صدور رای طلاق تفاهمی بر طبق مواد ۳۵ و ۳۶ قانون حمایت خانواده اگر زوج (مرد) پشیمان شود و به دفترخانه برای ثبت طلاق نیاید امکان ثبت طلاق وجود نخواهد داشت مگر این که زن از مرد در ضمن رای دادگاه یا به صورت وکالت در طلاق (حق طلاق) وکالت در مراجعه به دفترخانه برای ثبت طلاق داشته باشد.

اما اگر زوجه (زن) بعد از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم امکان سازش) پشیمان شود زوج می تواند بدون حضور او به یکی از دفاتر ثبت طلاق مراجعه کند و طلاق را ثبت نماید البته باید دانست که در صورتی که طلاق خلعی باشد زوجه می تواند در ایام عده (سه ظهر) از زمان ثبت طلاق به آنچه بذل کرده از مهریه یا غیر آن، مراجعه کند.

توجه داشته باشید که در عمل اگر زوجه یا وکیل او در دفترخانه طلاق برای ثبت حاضر نشوند محضر طلاق از شعبه ای که رای را صادر کرده در این خصوص استعلام میکند و عمده محاکم خانواده اجازه ثبت طلاق بدون رضایت زوجه را نمی دهند.

مشاوره حقوقی رایگان خانواده با وکیل طلاق

در طلاق توافقی خلعی اگر زن باکره و یا یائسه نباشد، از فاصله ثبت طلاق تا پایان عده می تواند به آنچه بذل کرده رجوع کند. برای جلوگیری از این کار می بایستی از دادگاه خواست که در رای گنجانده شود که زن حق رجوع به مابذل ( آنچه بذل کرده)را از خود ساقط کرده است -اصطلاح حقوقی است – و یا اینکه مهریه را ابرا کند.

بدیهی است که زن دوشیزه و یا باکره عده ندارد و امکان رجوع هم متصور نیست.

توافقنامه ای که معمولا برای طلاق توافقی نوشته می شود اگر منجر به ثبت طلاق نشود و یکی از طرفین پشیمان شود اثر حقوقی ندارد و از درجه اعتبار خارج است.مشاوره حقوقی رایگان خانواده

اگر زن باکره (دوشیزه) باشد دادگاه های تهران فقط گواهی بکارت پزشکی قانونی را معتبر می دانند و اگر باکره نباشد صرف جواب آزمایش عدم بارداری کفایت می کند.

اگر یک از زوجین وکیل داشته باشد در هیچ یک از مراحل گرفتن طلاق دادگاه نیاز به حضور او نخواهد بود.

طلاق توافقی و امکان پاک کردن طلاق از شناسنامه:

پس از ثبت طلاق، در صورت عدم نزدیکی زوجین با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال زوجین می توانند شناسنامه را تعویض کرد و شناسنامه سفید اخذ کرد و در صورت نزدیکی زوجین فقط با ثبت ازدواج بعدی شناسنامه تعویض خواهد شد. در این خصوص توصیه میشود با ما مشاوره کنید.

مشاوره حقوقی تلفنی خانواده

در زمانی که مشکلات خانوادگی بالا می گیرد شاید شما نیاز داشته باشید تا با شخصی در مورد مشکل خود صحبت نمایید و بررسی هایی در حوزه حقوقی در رابطه با این موارد انجام دهید.

ما در موسسه وکلای عدالت به شما عزیزان مشاوره حقوقی تلفنی را به صورت رایگان ارائه می دهیم و به شما کمک می کنیم تا مسائل حقوقی خود را در حوزه خانواده مرتفع نمایید یا اطلاعات کافی و لازم را در این زمینه به دست آورید تا بتوانید از بروز مشکلات و اتفاقات ناخوشایند جلوگیری نمایید.

زمانی که شما با یک مشاوره حقوقی خوب در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را در مورد آن اتفاق رخ داده پرس و جو کنید حداقل آن این است که از میزان استرس و اضطراب شما کاسته شده و همچنین اطلاعات لازم را در این حوزه و زمینه حقوقی به دست آوریده اید و از نحوه اقدام و مدارک لازم و شرایط آن آگاه می شوید.

مهم:

پس پیشنهاد می گردد به دلیل جوانب متعدد و گاهاً پیچیده در این موارد لطفا قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را در این خصوص کسب نمایید.گروه حقوقی اساتید مهر ایرانیان با کادری از بهترین وکلا و مشاورین حقوقی تا رفع کامل این مشکل در کنار شما خواهند بود.با ما  تماس بگیرید و در این زمینه یا موارد با وکیل پایه یک دادگستری مورد نظر  مشاوره حقوقی رایگان حضوری یا مشاوره حقوقی تلفنی تخصصی  بگیرید.

همکاران: صدای وکیل

فهرست

تماس با وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری