وکیل طلاق و مزایای استفاده از وکیل خانواده در دعاوی خانواده

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
در حال ثبت رای

وکیل طلاق و مزایای استفاده از وکیل خانواده در دعاوی خانواده

وکیل طلاق

برای انجام فرآیند طلاق در این روزها و با توجه به تخصصی شدن دادگاه های خانواده و به تبع نداشتن تجربه و آگاهی لازم از فرآیندهای دادرسی در دادگاه های خانواده باعث گردیده است تا بسیاری از مردم که شخصاً پیگیر پرونده های خود می باشند با سردرگمی مواجهه شوند.

یکی از عللی که باعث آشفتگی زوجین در هنگام مراجعه به دادگاه می باشند، فرآیند های طولانی دعاوی خانواده می باشد به نحوی که در قدم اول فکر می کنند پرونده خانواده آنها حداکثر ظرف چند ماه بسته خواهدشد.

ولی بعد از گذشت چند ماه و با نتیجه نگرفتن دعاوی، آشفتگی و عصبانیت آنها تشدید خواهد شد.

بر همین اساس پیشنهاد می گردد در خصوص دعاوی خانوادگی که غالبا با احساسات تند طرفین شروع می شود و هرکدام از زوجین قصد محکوم کردن دیگری را دارد و با توجه به این نکته که قانون گذار برای هر دوطرف دعوی حق و امتیازاتی را در نظر گرفته است.

با وکیل خانواده یا وکیل طلاق که تخصص کافی و دانش و تجربه کافی در بیان موارد قانونی و فرآیند های دادرسی را دارد مشورت نمایید.

مشاوره حقوقی با وکیل طلاق و یا وکیل خانواده می تواند نقشه راه را به شما نشان دهد و با آگاهی بیشتر و به دور از هرگونه شتابزدگی تصمیم گیری نمایید.

مزایای مشاوره حقوقی با وکیل طلاق یا وکیل خانواده

نظر به پیچیدگی دعاوی خانوادگی و تخصصی شدن قوانین خانواده برای حصول نتیجه بهتر و سریع تر وکیل طلاق می تواند با ارائه راهکار های قانونی شما را برای به نتیجه رسیدن هرچه بهتر کمک کند.

بسیاری از دعاوی در دادگاه های خانواده نیازمند مقدماتی بوده و برای طرح دعوی حتما باید مقدماتی از قبل فراهم شده باشد و در صورتی که مستقیما آن دعوی مطرح شود بعد از گذشت تقریبا یک سال دعوی شما رد خواهد شد و مجبور هستید دعوای مورد نظر را بعد از فراهم نمودن آن مقدمات دوباره شروع نمایید.

وکیل خانواده

از بعد انسانیت هر فردی صرف نظر از اینکه چه نژادی دارد، زبان گویشش چیست و اعتقاد و مذهبش چیست و عضو کدام ملیت است.

عضو خانواده بزرگ بشریت است و حق دارد از حقوق بشر بهره ببرد.

خانواده نیز به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی از حمایت برخوردار بوده و دارای حقوق می باشد.

اختلاف نظر در هر رابطه ای امری طبیعی و بدیهی است.

در این زمینه روابط زوجین نیز مستثنی نبوده و هرگونه اختلاف در ایده ها و نگرش های آنان می تواند طبیعی قلمداد شود.

روانشناسان عقیده دارند که زندگی زناشویی ، اصولا یک نوع نزاع دوستانه است و اختلاف خلقت بین آن دو ایجاب می کند که با یکدیگر نزاع کنند.

اما به طور کلی برای شروع دعوای خانواده علی الخصوص چه کاری باید انجام داد و کیل طلاق چه کمکی می تواند انجام دهد.

دادگاه صالح جهت رسیدگی به دعاوی خانواده

این مرحله از مراحل طلاق تشخیص دادگاه صالح می باشد.مطابق ماده ۴ قانون حمایت خانواده مصوب سال ۱۳۹۱ دادگاه صالح جهت رسیدگی به دعاوی طلاق دادگاه های خانواده می باشد.

پس زوجه می تواند برای طرح و تنظیم دعوای طلاق به دادگاه خانواده محل اقامت خود مراجعه نماید. شایان ذکر است در حال حاضر ثبت کلیه دعاوی از طریق دفاتر خدمات قضایی در سراسر کشور صورت می گیرد.

وکیل طلاق: انجام تشریقات قانونی در خصوص مراحل طلاق

اولین مرحله از تشریفات دادرسی برای شروع هر دعوایی، ثبت دادخواست طلاق می باشد.

باید توجه داشت که دادخواست از سرایط اقامه دعوا و باعث مشغول شدن دادگاه به رسیدگی می شود.

طرفین می توانند جهت ثبت دادخواست طلاق و یا کلیه لوایح به یکی از دفاتر خدمات قضایی الکترونیک در سراسر کشور مراجعه نموده و درخواست های خود را ثبت نمایند.

پس از ثبت دادخواست طلاق، دفاتر الکترونیک به صورت الکترونیکی پرونده شما را به دادگاه صالج ارسال خواهند کرد و پس از ارچاع به مرجع قضایی صالح از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

باید توجه داشت که ثبت دادخواست طلاق به تنهایی و بدون توجه به تشریفات آن باعث رد شدن دعوی خواهد شد. ثبت دادخواست طلاق و اقامه دعوای طلاق نیازمند مقدماتی می باشد که زوجه در حصوص آن باید موارد مربوطه را رعایت نماید.

البته مطابق ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی زوج می تواند در هر زمان با پرداخت حقوق قانونی زوجه،زن خود را طلاق دهد.

اما زوجه برای طرح دادخواست طلاق باید موارد مندرج در تبصره ماده ۱۱۳۰ را رعایت کند. مشاوره حقوقی با وکیل طلاق می تواند به شما در این مورد کمک حائر اهمیتی نماید و مسیر شما را در این مسیر طاقت فرسا کوتاه نماید.

وکیل طلاق: تنظیم دادخواست طلاق 

به طور کلی هر دعوایی شرایطی دارد و خواهان دعوای طلاق خواسته ها و دلایلی دارد. جهت ثبت دادخواست طلاق به موارد ذیل نیاز می باشد.

  1. اصل سند نکاحیه. در صورت در دسترس نبودن سند نکاح می توانید رونوشت آن را از دفترخانه رسمی ازدواج دریافت نمایید.
  2. اصل شناسنامه و کارت ملی.
  3. دلایل قانونی مورد استناد در دعوای طلاق. این مورد بسیار مهم می باشد و شرایط قانونی آن بسیار مهم می باشد. پیشنهاد می گردد قبل از تنظیم و ثبت دادخواست حتما با وکیل طلاق یا وکیل خانواده مشورت نمایید.

وکیل طلاق: دلایل قانونی جهت اقامه دعوای طلاق

باید توجه کرد که زوجه باید در زمان ثبت دادخواست طلاق موارد مندرج در ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی را به دادگاه ارائه دهد و صرف ادعا مثبت دعوی نحواهد بود و بنابراین زوجه برای استناد به عدم پرداخت نفقه باید رای قطعی دادگاه مبنی بر عدم پرداخت نفقه را ارائه دهد و یا برای مریضی مرد نامه پزشکی قانونی یا پزشک متخصص را ارائه دهد و یا برایاستناد به دعوای ضرب و شتم باید قرار مجرمیت مرد یا کیفرخواست یا رای قطعی دادگاه کیفری را ارائه دهد در غیر اینصورت دعوای وی رد خواهد شد.

وکیل طلاق: رسیدگی در دادگاه

در زمان رسیدگی به دعوای طلاق لازم است تا طرفین نسبت به دعوای مورد نزاع آگاهی کافی را داشته باشد. به خاطر احساسی بودن موضوع پرونده پیشنهاد می گردد.

قبل از مراجعه به دادگاه با وکیل طلاق یا وکیل خانواده مشورت نمایید و به وکیل طلاق وکالت دهید تا همراه شما باشد.

با توجه به ۳ مرحله ای بودن دعوای طلاق و حق اعتراض طرفین، یعنی اعتراض به رای بدوی در مرحله تجدیدنظر و اعتراض به رای تجدیدنظر در مرحله فرجامخواهی این دعوی بسیار طاقت فرسا بوده.

بنابراین موکداً پیشنهاذ می گررد حتما در کنار خود از نظرات وکیل خانوده یا وکیل طلاق استفاده نمایید

وکیل طلاق

  • پشنهاد می گردد به دلیل جوانب متعدد و گاهاً پیچیده در این موارد لطفا قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را در این خصوص کسب نمایید.
  • گروه حقوقی اساتید مهر ایرانیان با کادری از بهترین وکلا و مشاورین حقوقی تا رفع کامل این مشکل در کنار شما خواهند بود
  • با ما  تماس بگیرید و در این زمینه یا موارد با وکیل طلاق پایه یک دادگستری مورد نظر  مشاوره حقوقی رایگان حضوری یا مشاوره حقوقی تلفنی  و مشاوره حقوقی خانواده تخصصی  بگیرید.

layeredu

فهرست
مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

تماس با وکیل دادگستری