وکیل طلاق

اگر بخواهیم به طور دقیق براتون شرح دهیم، یکی از مهم ترین علتهای وکیل طلاق در جامعه ایران این است که قبل از ازدواج زن و شوهر شناخت مناسبی نسبت به یکدیگر پیدا نکرده اند . به بیانی دیگر خانواده و خود فرد نسبت به ویژگی های شخصیتی و رفتاری و گفتاری شریک آینده زندگی اش آگاهی ندارد.

دلیل دیگر طلاق در جامعه‌ ایران‌ نداشتن تفاهم و عدم توانایی زن و شوهر در گفتگو کردن است. متاسفانه از هر ۱۰ زوج، کمتر از ۳ زوج توانایی گفت‌ وگو کردن به شیوه مناسب را دارند. باید به این مسئله توجه داشت که وقتی نتوان با گفت‌ وگو به حل مسئله‌ای پرداخت، مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد.
دلیل دیگر طلاق دخالت هایی است که بیشتر از طرف خانواده ها بوجود میاید. متاسفانه بسیاری از زن و شوهرها این اجازه را به خانواده‌هایشان می‌دهند که از همان روزهای اول ازدواج در زندگی‌شان مداخله کنند. علت این دخالت به وابستگی فرد به خانواده اش بر می گردد.

مواردی در مورد وکیل طلاق

۱ ) اولین نوع وکیل طلاق، زمانیست که زن و شوهر بر مساله طلاق توافق داشته باشند و دیگر مایل به ادامه زندگی با هم نباشند. این نوع طلاق به طلاق توافقی معروف است که از اختیارات مرد در طلاق ناشی میشود.
۲ ) نوع دیگروکیل طلاق که اساس تمام قوانین طلاق میباشد طلاق به خواست و اراده مرد است.
۳ ) سومین نوع وکیل طلاق، طلاق از طرف زوجه می باشد ، که این نوع طلاق تنها در صورتی است که زوجه یکی از شروط ضمن عقد را داشته باشد.

وکیل طلاق در طلاق توافقی

طلاق توافقی بدین شکل است که مرد و زن پس از اینکه ادامه زندگی مشترک را به صلاح تشخیص ندادند میتوانند با توافق در خصوص مهریه و نفقه و اجرت المثل و حضانت فرزند و سایر مسائل بینشان برای طلاق توافقی اقدام کنند.
وکیل طلاق از سوی مرد
مرد حق طلاق دارد و میتواند در هر زمانی برای طلاق همسر خویش اقدام کند. ولی این بدین معنا نیست که حقوق زن ضایع می شود، بلکه مرد زمانی می تواند زن خویش را طلاق دهد که حقوق مربوط به او را پرداخت کند. از قبیل مهریه ، نفقه و ..

وکیل طلاق از سوی زن

۱ ) در مواردی که قانون به زن حق تقاضای طلاق داده است که همان شروط ۱۲ گانه ضمن عقد ازدواج میباشد.
۲ ) در مواردی که زن به صورت شرط ضمن عقد ازدواج یا عقد لازم دیگر وکالت بلاعزل برای اجرای صیغه طلاق گرفته باشد.

وکیل خانواده

از بعد انسانیت هر فردی صرف نظر از اینکه چه نژادی دارد ، زبان گویشش چیست و اعتقاد و مذهبش چیست و عضو کدام ملیت است. عضو خانواده بزرگ بشریت است و حق دارد از حقوق بشر بهره ببرد. خانواده نیز به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی از حمایت برخوردار بوده و دارای حقوق می باشد.

اختلاف نظر در هر رابطه ای امری طبیعی و بدیهی است. در این زمینه روابط زوجین نیز مستثنی نبوده و هرگونه اختلاف در ایده ها و نگرش های آنان می تواند طبیعی قلمداد شود. روانشناسان عقیده دارند که زندگی زناشویی ، اصولا یک نوع نزاع دوستانه است و اختلاف خلقت بین آن دو ایجاب می کند که با یکدیگر نزاع کنند.

برخی از سوالات رایج در رابطه با وکیل طلاق

سوال ۱ ) اگر شوهر با داشتن استطاعت مالی نفقه زن خود را با وجود تمکین همسرش به وی ندهد ،

پاسخ وکیل خانواده : مجازاتش برابر قانون از ۳ ماه و ۱ روز تا ۵ ماه حبس است .

سوال ۲ ) آیا هرکسی می تواند قبل ازطرح دعوا در مرجع قضایی حق خود را با ارسال اظهارنامه از دیگری مطالبه کند؟

پاسخ وکیل خانواده : بله می تواند.

سوال ۳ ) پرداخت مهریه تا ۱۱۰ سکه اجباری و درصورت عدم پرداخت حبس دارد ؟

پاسخ وکیل خانواده : بله ، اما مازاد برآن مشروط به اثبات دارایی زوج می باشد.

سوال ۴ ) چنانچه پزشک غیرازموارد مجازاز نظرقانونی ، اقدام به سقط جنین کند ، به چه مجازاتی محکوم خواهد شد ؟

پاسخ وکیل خانواده : به مجازات حبس از ۲ تا ۵ سال محکوم و ملزم به پرداخت دیه جنین خواهد شد.

سوال ۵ ) بیمه حقوقی چیست ؟

پاسخ وکیل خانواده : ضمانتی است که درآن اشخاص حقیقی یاحقوقی ، با بهره مندی ازمساعدت وکلا و حقوقدانان ، حل وفصل مشکلات و دعاوی خود را به متخصصین سپرده و با آرامش خاطر به کسب وفعالیت و روزمره می پردازند.

نوشتهٔ پیشین
دادخواست تجدیدنظرخواهی و تنظیم لایحه و مهلت تجدید نظر خواهی
نوشتهٔ بعدی
وکالت در دادگستری و در دادگاه های ایران
فهرست

تماس با وکیل دادگستری