قرارداد تجاری و جایگاه آن در روابط تجاری

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
در حال ثبت رای

قرارداد تجاری

تنظیم قرارداد تجاری در روابط تجاری  و بازرگانی بین اشخاص از اهمیت بالایی برخوردار است  به طوری که عدم تنظیم یک قرارداد خوب  منجر شده تا  بیش از هزاران پرونده قضایی در دادگاهها  تشکیل شود و سرمایه افراد را در مسیر این روند طولانی دادرسی توقیف نماید.

منظور از قرارداد ، قراردادی است که یک  وکیل دادگستری   با اطلاع کامل از قوانین و اصول حاکم بر قرادادها و با لحاط کردن رابطه کاری طرفین تنظیم می شود که تضمین کننده حقوق و منافع طرفین در مقام تنازع باشد.

 مهم ترین اصول و نکات کاربردی  در تنظیم قراردادها

  1. پیش گیری از بروز اخلاف توسط قراردادها

پیش بینی هر آنچه که می تواند باعث بروز اختلاف شود و بیان ضمانت های اجرایی برای آن تا در زمان اختلاف با استناد به این موارد بتوان اختلاف را حل نمود.

  1. اجرای صحیح و به موقع تعهدات حسب شروط مذکور در قرارداد تجاری

در قرارداد های  استناندارد که تعهدات و شروط در آن به صورت کامل و زمانبندی دقیق بیان شده است  می تواند طرف مقابل را وادار به اجرای آن تعهدات نمود چرا که  می داند در صورت عدم اجرای تعهدات در زمان مشخص شده مکلف به جبران خسارت خواهد بود.

  1. جلوگیری از اطاله دادرسی در قرارداد تجاری

در تنظیم هر قراردادی سعی شود به گونه ای تنظیم شود که متن قرارداد قابل تفسیر نباشد و متن آن ساده و هدف از قرارداد مشخص و معین باشد .

  1. جلوگیری از اختلاف نظرهای قضایی

قرارداد واضح و شفاف و دقیق سبب می شود که تفسیرهای متفاوت از قرارداد به حداقل برسد و شما از اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه های قضایی در امان بمانید.

  1. جلوگیری از ایجاد ارتباط غیرقانونی

منظور از جلوگیری از ایجاد ارتباط غیر قانونی این می باشد که هیچ گونه راه فراری برای طرف مقابل وجود ندارد تا بتواند با استفاده روش های غیر قانونی حق شما را ضایع نماید.

  1. دارا بودن ضمانت های اجرایی در قرارداد تجاری

وجود ضمانت های اجرایی در هر قرارداد باعث می شود تا در صورت تخلف افراد این ضمانت ها بتواند جبران کننده خسارت های وارده باشد.

  1. حفظ روابط تجاری و بازرگانی قرارداد تجاری

اصولا در قرارداد هایی که هر طرف را ملزم به اجرای تعهدات خود می کند و مورد قبول طرفین می باشد باعث ایجاد روابط کاری طولانی تری خواهد بود.

موسسه حقوقی وکلای عدالت با بهره گیری از وکلای متخصص در زمینه تنظیم قرارداد های بازرگانی و تجاری به زبان های مختلف و مشاوره حقوقی در این زمینه می تواند پشیبانی مورد اعتماد برای شهروندان محترم در تنظیم قرارداد و حافظ حقوق قانونی و شرعی آن ها در مقام تنازع باشد.

مهم:

به دلیل جوانب متعدد و گاهاً پیچیده در این موارد لطفا قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را در این خصوص کسب نمایید.گروه حقوقی وکلای عدالت با کادری از بهترین وکلا و مشاورین حقوقی تا رفع کامل این مشکل در کنار شما خواهند بود. با ما  تماس بگیرید و در این زمینه یا موارد با وکیل پایه یک دادگستری مورد نظر  مشاوره حقوقی حضوری یا تلفنی تخصصی  بگیرید.

متمم

فهرست
مشاوره حقوقی تلفنی
Open chat
مشاوره حقوقی آنلاین