وکیل خانواده تلفنی رایگان

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
در حال ثبت رای

وکیل خانواده تلفنی

نظر به تخصصی شدن پرونده های حقوقی علی الخصوص تخصصی شدن دادگاه های خانواده استفاده از وکیل خانواده تلفنی  که توانایی پیگیری پرونده حقوقی خانواده را داشته باشد بیش از پیش لازم و ضروری می باشد.

با توجه به اینکه اینگونه پرونده ها و دعاوی خانواده با احساسات طرفین در ارتباط می باشد استفاده از روانشاسان خانواده در موسسات حقوقی لازم و ضروری می باشد.

وکیل خانواده تلفنی کیست و چه شرایطی باید داشته باشد؟

وکیل خانواده تلفنی وکیلی است که با تخصص در زمینه دعاوی خانواده و کسب تجارب و توانایی لازم می تواند در دعاوی خانواده به کمک شهروندان بیاید به گونه ای که با توجه به تخصصی بودن دعاوی خانواده از یک طرف و تجربه و خلاقیت یک وکیل از طرف دیگر کمک وی تاثیر بسزایی در دعاوی مزبور داشته باشد. هرچند که ممکن است وکلای زیادی در این زمینه وجود داشته باشند ولیکن پیدا نمودن وکیل متخصص خانواده کار دشواری نیست .

پیشنهاد ما به شما این است که حضور خود را نزد یک وکیل متخصص خانواده   تجربه نمایید.

فرصت های پیش آمده آن هم در جلسه دادگاه بسیار کوتاه و حیاتی است به گونه ای که ممکن است این مهم توسط وکیل خانواده تلفنی بی تجربه از دست برود و با بیان آنچه نباید گفت یا عدم بیان آنچه که باید گفت فرصت ها از دست برود و آنگاه است که کار به دشواری برخورد میکند.

بعضی از دعاوی خانواده از پیچدگی خاصی برخوردار است مانند اثبات زوجیت ، تمکین ، طلاق از طرف زوجه و اعسار به گونه ای که ممکن است یک وکیل خانواده تلفنی کم تجربه نتواند از موقعیت بدست آمده به نحو احسن استفاده کند لذا پیشنهاد ما به شهروندان این است که شما نیز از فرصت بدست آمده به خوبی استفاده نمایید.
بنابراین از شهروندان محترم تقاضامندیم که دعاوی خانواده را ساده نپندارند و تلاش خود را برای بدست آورن نتیجه مطلوب توسط وکیل متخصص دعاوی خانواده داشته باشند.

موسسه حقوقی اساتید مهر ایرانیان با بهره مندی از وکلای متخصص خانواده و اساتید دانشگاه می تواند به عنوان راهنمایی صادق و پشتیبانی امین شهروندان محترم را در دعاوی خانواده یاری نماید .

 مزایای استفاده از وکیل خانواده تلفنی

جایگاه خانواده در شرع مقدس و قانون از اهمیت بالایی برخوردار است و این مسئله از موجبات تدوین قوانینی جهت حفظ حقوق و تکالیف افراد و تضمین کننده سلامت و حفظ بنیان خانواده می باشد.

در جامعه کنونی و با توجه به مشکلات موجود قسمتی از پروندهای جاری دعاوی خانوادگی می باشد که قانونگذار جهت حمایت از این بنیان و رفع مشکلات آن دادگاه هایی را جهت رسیدگی به دعاوی خانواده تشکیل داده و قوانینی را در این زمینه مصوب نموده است که از جمله آن می توان به قانونی که در سال های اخیر (مصوب ۱۳۹۱) به تصویب رسیده اشاره نمود که تحت عنوان قانون حمایت از خانواده نامگذاری شده است.

در تعریف دعاوی خانوادگی میتوان بیان نمود که چنانچه دعوای مطرح شده مربوط به عضوی از خانواده باشد این دعوا از دعاوی خانوادگی بوده و رسیدگی به ان در دادگاه خانواده می باشد.

به طور مثال زمانیکه زن و مرد به عقد زوجیت یکدیگر در میآیند حقوق و تکالیفی برای زوجین ایجاد می گردد که می توان به پرداخت نفقه از تکالیف زوج و حقوق زوجه و تمکین زوجه از حقوق زوج و تکالیف زوجه اشاره نمود.

رسیدگی به دعاوی خانواده در دادگاههای مختص به ان می باشد. بر اساس ماده ۱ قانون حمایت از خانواده رسیدگی به امور و دعاوی خانوادگی در دادگاه خانواده است و قوه قضائیه موظف است که حوزه های قضایی به تعداد لازم شعباتی را مختص به دعاوی خانواده تعیین نماید.

دادگاههای خانواده متشکل از یک رییس یا دادرس علی البدل می باشد که بعضی از شعب نیز از قاضی مشاور زن بهرهمند هستند .
قضات دادگاه خانواده باید متاهل و دارای حداقل ۴ سال سابقه خدمت قضایی باشند.

البته دادگاههای خانواده دارای تشکیلات دیگری از جمله :

داوری و مشاوره – مددکاری – مرکز حمایت از حقوق زنان و کودکان می باشد.

نهاد های مذکور هریک به نوبه خود دارای تکالیف قانونی می باشند که تحت دستور مقام قضایی فعالیت می کنند و این مراکز در دادگاهای خانواده مستقر می باشند.

به طور نمونه زمانیکه دادخواست طلاق از طرف زوج یا زوجه مطرح گردد دادگاه مطابق ماده ۲۷ قانون حمایت از خانواده زوجین را جهت مصالحه و سازس به داوری ارجاع می دهد و یا زمانیکه زوج تقاضای الزام به تمکین را علیه زوجه مطرح می نماید و منجر به صدور حکم قطعی گردیده باید مقدمات تمکین از جمله فراهم نمودن مسکن متناسب با زوجه را مهیا سازد در این مرحله دادگاه جهت تایید مسکن تعرفه شده از واحد مددکار کمک می گیرد و یا در دعوای حضانت زمانیکه فرزند اعم از پسر یا دختر دارای ۸ سال سن باشد مطابق قانون حضانت با پدر می باشد لیکن طرف مقابل می تواند تقاضای حضانت را به دلیل عدم صلاحیت طرف دیگر مطرح نماید که در این مرحله دادگاه می تواند با ارجاه امر به مرکز حمایت از حقوق زنان و کودکان ، تحقیقات لازم را طبق دستور مقام قضایی انجام نماید.

سوال مهمی که مطرح است اینکه دادگاه خانواده صلاحیت رسیدگی به چه موضوعاتی را دارد؟
یعنی کدام یک از دعاوی را می‌توان در این دادگاه مطرح کرد؟
بر اساس ماده ۴ قانون حمایت از خانواده رسیدگی به امور و دعاوی ذیل در صلاحیت دادگاه خانواهد می باشد :

۱-نامزدی وخسارات ناشی از برهم زدن آن
۲-نکاح دائم،موقت و اذن در نکاح
۳-شروط ضمن عقد نکاح
۴-ازدواج مجدد
۵-جهیزیه
۶-مهریه
۶-مهریه
۷-نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت
۸-تمکین و نشوز
۹-طلاق،رجوع،فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن
۱۰-حضانت و ملاقات فرزند
۱۱-نسب
۱۲-رشد، حجر و رفع ان
۱۳- ولایت قهری ، قیمومیت ، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و و صایت در امور مربوط به آنان
۱۴-نفقه اقارب
۱۵-امور راجع به غایب مفقود الاثر
۱۶-سرپرستی کودکان بی سرپرست
۱۷-اهدای جنین
۱۸-تغییر جنسیت

در دعاوی خانواده دادگاه می تواند جهت فراهم نمودن شرایط صلح و سازش جلسه دادگاه را به درخواست زوجین یا یکی از آنان حداکثر برای دوبار به تاخیر اندازد.

علیرغم اینکه مطابق ماده فوق الذکر رسیدگی به دعاوی مهریه-نفقه -جهیزیه در صلاحیت دادگاه خانواده قرار دارد اما دعاوی مربوط به مهریه، جهیزیه و نفقه در صورت وجود دو شرط زیر در شورای حل اختلاف باید مطرح شود:

۱. در صورتی که میزان مهریه، نفقه و جهیزیه تا ۲۰ میلیون تومان باشد. برای مثال اگر خانمی بخواهد مهریه خود را از همسرش مطالبه کند و مبلغ مهریه تا ۲۰ میلیون تومان باشد، باید به شورای حل اختلاف مراجعه نماید و اما در مواردی که مبلغ مهریه بیش از ۲۰ میلیون تومان است دادگاه خانواده صالح به رسیدگی می باشد .

۲. در صورتی که پیش از طرح دعاوی مربوط به جهیزیه، نفقه و مهریه¬‌ی تا ۲۰ میلیون تومان، دعوای طلاق مطرح نشده باشد چون طلاق از اموری است که در صلاحیت دادگاه خانواده قرار دارد. و مطابق ماده ۲۹ قانون حمایت از خانواده دادگاه مکلف است که ضمن حکم طلاق نسبت به جهیزیه، مهریه و نفقه تعیین تکلیف نماید لذا دیگر نیازی به رسیدگی این موارد در شورای حل اختلاف نیست.

رای صادره از دادگاههای خانواده قابل اعتراض می باشد که مهلت اعتراض برای افراد مقیم ایران ۲۰ روز و برای افراد مقیم خارج از کشور ۲ ماه از تاریخ ابلاغ می باشد .

لازم به ذکر است که مطابق ماده بند الف ماده ۳۶۸ قانون ایین دادرسی مدنی احکام راجع به اصل نکاح و فسخ آن ، طلاق، نسب ، حجرو وقف ظرف مهلت ۲۰ روز از ابلاغ رای تجدیدنظر قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور می باشد.

در دعاوی خانواده هرگاه موضوع مطرح شود که رسیدگی به آن مستلزم گذشت زمان باشد دادگاه می تواند به درخواست هریک از طرفین و با احراز فوریت و بدون اخذ تامین دستور موقت صادر نمایدو به طور مثل اگر دعوایی با موضوع ملاقات فرزند از طرف زوج مطرح شود از آنجا که رسیدگی به این موضوع مستلزم رعایت تشریفات قانون آیین دادرسی مدنی است لذا دادگاه دادگاه می تواند به دلیل حفظ حقوق زوج در خصوص ملاقات فرزند دستور موقت صادر نماید .

در این صورت ذینفع می تواند تا تعیین تکلیف رای قطعی دادگاه مطابق دستور موقت عمل نماید. همچنین در این گونه پرونده ها چنانچه طرف مقابل از اجرای حکم دادگاه در مورد ملاقات طفل امتناع نماید یا مانع از اجرای حکم شود دادگاه می تواند مطابق ماده ۴۰ قانون حمایت از خانواده ممتنع را تا زمان اجرای حکم بازداشت نماید.

هر شخص برای مراجعه به دادگاه خانواده باید نسبت به حقوق و تکالیف قانونی خود مطلع باشد چرا که بسیاری از محکومیت های صادره در دعاوی خانواده ناشی از عدم اطلاع و جهل شخص نسبت به مسائل و قوانی خانواده می باشد.

البته لازم به ذکر است که داشتن اطلاعات حقوقی در خصوص دعاوی خانواد ملزم با طرح دعوا در مراجع قضایی نمی باشد بلکه شخص می تواند با بهرمندی از اطلاعات حقوقی وکیل خانواده آگاهی خود را در خصوص حقوق و تکالیف زوجیت بالا برد.
حتی بعضاً افرادی که شرف ازدواج هستند جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص شروط ضمن عقد مندرج در سند ازدواج و یا حقوق مدنظر خود با وکیل خانواده مشورت می نمایند.

در حال حاضر یکی از دعاوی مهم خانواده موضوع مطالبه مهریه است که بر اساس قوانین اخیر التصویب مقرر گردید که مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت صورت پذیرد بدینگونه که زوجه در ابتدا با مراجعه به دفترخانه ازدواج تقاضای صدور اجرائیه به هر تعداد از میزان مهریه خود می نماید و سپس با اخذ مدارک مورد نیاز به اداره پنجم اجرای ثبت اسناد رسمی لازم الاجراء مراجعه و با تشکیل پرونده و جری تشریفات اداری تقاضای توقیف اموال و یا ممنوع الخروجی بدهکار(زوج) را می نماید. و چنانچه زوج فاقد هرگونه مال اعم از منقول یا منقول باشد زوجه می تواند با اخذ گواهی مبنی بر مختومه شدن پرونده ، موضوع مهریه را از طریق دادگاه خانواده پیگیری نماید.

آنچه در موضوع مهریه اهمیت دارد این است که اگر نوع مهریه وجه نقد باشد پرداخت مهریه باید به نرخ روز و در زمان پرداخت محاسبه شود به طور مثال اگر میزان مهریه در زمان عقد در سال ۱۳۸۷ میزان ………. هزار تومان باشد در حال حاضر میزان مهریه به نرخ روز …… میلیون تومان می باشد و اگر مهریه سکه باشد زوج باید عین سکه را به نرخ روز پرداخت نماید و نوسان قیمت تاثیری در پرداخت سکه ندارد.

هدف قانون گذار از تصویب چنین رویه ای ، کاهش ورودی پرونده ها به دادگاه خانواده
باشد و اگر مهریه سکه باشد زوج باید عین سکه را به نرخ روز پرداخت نماید و نوسان قیمت تاثیری در پرداخت سکه ندارد.

هدف قانون گذار از تصویب چنین رویه ای ، کاهش ورودی پرونده ها به دادگاه خانواده می باشد که البته این مسئله مستلزم فراهم نمودن مقدمات آن می باشد.

با توجه به مطالب فوق الذکر و اهمیت موضوع خانواده افراد متعددی جهت کسب اطلاعات حقوقی در زمینه دعاوی خانواده به موسسه حقوقی وکلای عدالت مراجعه می نمایند که با تعیین وقت اختصاصی با وکیل متخصص خانواده ، مشاوره حقوقی خود را در این زمینه کسب می نمایند.

بدیهی است که داشتن وکیل خانواده تلفنی  باسواد و متعهد می تواند راه گشای مشکلات موجود در زمینه خانواده باشد.

مشاوره حقوقی با وکیل خانواده تلفنی

به دلیل جوانب متعدد و گاهاً پیچیده در این موارد لطفا قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را در این خصوص کسب نمایید. گروه حقوقی وکلای عدالت با کادری از بهترین وکلا و مشاورین حقوقی تا رفع کامل این مشکل در کنار شما خواهند بود. با ما  تماس بگیرید و در این زمینه یا موارد مشابه با وکیل دادگستری مشاوره حقوقی تخصصی  بگیرید.

فهرست
مشاوره حقوقی تلفنی
Open chat
مشاوره حقوقی آنلاین