آشنایی با برخی از روش های مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل

توضیحاتی در مورد مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل پایه یک دادگستری

یکی از خدماتی که همه افراد می توانند از آن استفاده کنند، مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل پایه یک دادگستری می باشد. این موضوع باعث شده تا نیاز به مراجعه حضوری برای مشاوره با وکیل کمتر شود. البته مشورت به صورت حضوری و رو در رو با وکیل می تواند بهترین روش برای مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری باشد، اما معمولا مشکلاتی در این راه وجود دارد که باعث می شود روش های غیر حضوری مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری با استقبال بسیار گسترده ای مواجه شوند.

یکی از مشکلاتی که در مشاوره حقوقی حضوری با وکیل وجود دارد، شلوغ بودن سر وکلا می باشد. این موضوع باعث می شود تا نتوان در موعد دلخواه پرونده ای را پیگیری کرد. بدین ترتیب ممکن است اختلالی در رسیدگی به پرونده حقوقی به وجود بیاید. از دیگر مشکلاتی که در مشاوره حقوقی حضوری ممکن است برای افراد وجود داشته باشد، سختی رفت و آمد به دفتر وکالت می باشد. زیرا هزینه و سختی رفت و آمد ممکن است برای برخی از افراد مشکل ساز شود.

اهمیت مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل

با توجه به فراگیر شدن استفاده از ارتباطات، نیاز است که در پرونده های حقوقی و مشورت با وکلای پایه یک دادگستری نیز از شبکه های ارتباطی مختلف استفاده کرد. زیرا نیاز است تا مشاوره حقوقی با مدرن ترین پلتفرم ها نیز انجام شود. بدین ترتیب سرعت کار بیشتر شده و با توجه به اهمیت سرعت در مشاوره حقوقی، می توان متوجه مزایای روش های غیر حضوری مشاوره حقوقی شد.

معمولا مشاوره غیر حضوری با وکیل به خاطر تنوع بسیار بالایی که داشته، می تواند کمک کند تا افراد بتوانند با هر امکاناتی .و در هر شرایطی از این خدمات بهره مند شوند. بدین ترتیب بسیار مهم است که مشاورین حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری بتوانند خدمات غیر حضوری را نیز به متقاضیان ارائه دهند. این موضوع کمک می کند تا میزان رضایت افراد بسیار بیشتر شود.

روش های مختلف مشاوره حقوقی غیر حضوری

مشاوره حقوقی غیر حضوری با روش های مختلفی انجام می شود. روش تلفنی یکی از قدیمی ترین روش های مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل پایه یک دادگستری می باشد. مشاوره تلفنی می تواند در ساعات مختلفی از روز و با کمترین هزینه ممکن انجام بشود. معمولا تلفن به خاطر راحت تر بودن استفاده، توسط افراد بی سواد و یا مسن نیز قابل استفاده می باشد. بدین ترتیب اغلب افراد مشاوره تلفنی را نسبت به سایر روش های مشاوره حقوقی می پسندند.

یکی دیگر از روش های مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل، استفاده از اینترنت می باشد. سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی از جمله پلتفرم هایی بوده که می توان برای ارتباط اینترنتی با وکلا از آنها استفاده کرد. بدین ترتیب نیاز است تا افراد اطلاعات کاملی نسبت به استفاده از شبکه های اجتماعی و یا سایت های اینترنتی داشته باشند. یکی از شبکه های اجتماعی که می تواند برای مشاوره حقوقی غیر حضوری کاربرد داشته باشد، تلگرام می باشد.

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی رایگان حضوری در موسسه حقوقی اساتید مهر ایرانیان:
  1. تعدد وکلا و کارشناسان حقوقی
  2. تخصصی بودن مشاوران و وکلاء در حوزه کاری خود.
  3. مقرون به صرفه بودن حق مشاوره .
  4. پیگیری مستمر پرونده های مشاوره حقوقی .
  5. پشتیبانی از موکلین در پرونده های حقوقی به صورت تلفنی.
  6. پرداخت حق الوکاله بر اساس تعرفه مصوب کانون وکلای یا متناسب با توان پرداختی موکلین.

مهم:

به دلیل جوانب متعدد و گاهاً پیچیده در این موارد لطفا قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را در این خصوص کسب نمایید.گروه حقوقی اساتید مهر ایرانیان با کادری از بهترین وکلا و مشاورین حقوقی تا رفع کامل این مشکل در کنار شما خواهند بود. با ما تماس بگیرید و در این زمینه یا موارد مشابه مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی غیر حضوری با وکیل خصصی  بگیرید.

 

نوشتهٔ پیشین
مشاوره حقوقی رایگان با وکیل
نوشتهٔ بعدی
آشنایی با ضرورت مشاوره حقوقی
فهرست