فروش مال غیر

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
در حال ثبت رای

فروش مال غیر

فروش مال غیر ، یکی از جرایم زیر مجموعه کلاهبرداری می باشد، که افراد از طریق ایجاد وعده های مختلف و دروغین اقدام به فروش مال دیگران بدون کسب اجازه می نمایند. این نوع از جرائم می تواند به راحتی مشکلاتی را در جامعه و برای افراد مختلف پدید آورد که می توان با طرح دادخواست کیفری برای شناسایی کلاهبرداران استفاده نمود.

فروش مال غیر یکی از زیر شاخه های کلاهبرداری می باشد که فردی با جا زدن خود به جای مالک اصلی ماشین،زمین و یا خانه و یا هر کالای دیگر اقدام به فروش آن می نماید، به همین دلیل داشتن پیچیدگی های خاص در پرونده های فروش مال غیر بسیار زیاد می باشد و باید برای حل این موارد از یک وکیل بسیار با تجربه استفاده نمود.

برای اینکه بتوانید از حق خود دفاع کنید، باید ابتدا به ایجاد یک دادخواست کیفری بپردازید، بدین منظور باید به دادسرا رفته و  با ایجاد طرح یک شکایت نامه با مدارک موجود می توانید اقدام به شکایت و کلاهبرداری نمایید و دادگاه بعد از آن با بررسی های انجام شده می تواند به شما در دریافت حق و حقوق کمک رسان باشد.

 

انواع مال هایی که در فروش مال غیر کلاهبرداری می شوند:

این مورد می تواند شامل؛ ماشین، خانه، آپارتمان، سکه، طلا و… باشد که از این طریق افراد سودجو اقدام به فروش محصولات با نام خود می نمایند، اما مال های فروخته شده به دو دسته مال منقول و غیر منقول دسته بندی می شوند.

مال منقول: این نوع مال ها می توانند به راحتی جابه جا شوند و حرکت دادن آنها باعث ایجاد صدمه نمی شود. مانند؛ ساعت،طلا، موبایل

مال غیرمنقول: این نوع از مال ها قابل جابجایی نیستند و در صورت جابه جایی آسیب می بینند. مانند؛ زمین، آپارتمان،ملک های تجاری

برای فروش مال غیر بر اساس قانون اساسی کشور، علاوه بر اینکه یک فرد دچار زیان می شود، در جامعه نیز باعث ایجاد آشوب و دلهره می شود، از این رو قانونگذاران شرایط بسیار سختی را برای این منظور در نظر گرفته اند.

  • زندانی شدن بیش از ۱ تا ۷ سال
  • برگشت مال به صاحب اصلی توسط کلاهبردار
  • انفصال مادام‌العمر افراد اگر از کارکنان دولتی باشد(از بین رفتن تمام ویژگی آن)
  • پرداخت جزای نقدی

مشاور حقوقی تلفنی

به دلیل جوانب متعدد و گاهاً پیچیده در این موارد لطفا قبل از هرگونه اقدامی اطلاعات کامل را در این خصوص کسب نمایید.گروه حقوقی اساتید مهر ایرانیان با کادری از بهترین وکلا و مشاورین حقوقی تا رفع کامل این مشکل در کنار شما خواهند بود. با ما تماس بگیرید و در این زمینه یا موارد مشابه مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی رایگان  بگیرید.

فهرست
مشاوره حقوقی تلفنی
Open chat
مشاوره حقوقی آنلاین