آزمون شفاهی مرکز وکلای قوه قضاییه

امتیاز ۰ از ۵ – ۰ رای
در حال ثبت رای

آزمون شفاهی مرکز وکلای قوه قضاییه

جزییات برگزاری مرحله شفاهی آزمون ‌های مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه سال ۱۳۹۹

  مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه جزییات مرحله شفاهی آزمون‌ های این مرکز در سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد. بر این اساس، پذیرفته شدگان مرحله کتبی آزمون های وکالت، کارشناس رسمی و  مشاوران خانواده سال ۱۳۹۹ از روز شنبه  ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۳ تا پایان روز جمعه۱۳۹۹/۱۱/۱۰ فرصت دارند از طریق آدرس اینترنتی http://jazb.judiciarybar.ir و یا در سایت مرکز، منو سامانه های جذب ۹۹ قابل دسترسی است اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنند..

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی این مرکز، اجرای آزمون شفاهی و اعلام نتایج بر اساس جدول زیر است. همچنین زمان‌بندی برگزاری آزمون و اعلام نتایج شفاهی تخمینی است و درصورت ایجاد محدودیت‌های کرونایی یا ملاحضات اجرایی دیگر ممکن است پیشرفت کار لزوماً در چارچوب برنامه انجام نشود.

علاوه‌براین، قبولی در  آزمون شفاهی به منزله تایید نهایی نیست و تایید صلاحیت نهایی داوطلب پس از انجام استعلامات قانونی و سایر مراحل ذکر شده در قوانین و آیین‌نامه‌ها صورت می‌گیرد.

آغاز مصاحبه شفاهی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه از ۱۷ فروردین

امروز گروهی از پذیرفته شدگان مرحله تستی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه سال ۱۳۹۹ پیامک شرکت در جلسه آزمون شفاهی را دریافت کردند.

به گزارش اختبار، آن دسته از داوطلبان مرحله شفاهی آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه که اولویت زمانی مصاحبه خود را فروردین‌ماه انتخاب کرده‌اند، امروز ۱۵ فروردین پیامکی را دریافت کردند که بر اساس آن می‌بایست دو روز دیگر (سه‌شنبه) در جلسه آزمون شفاهی حاضر شوند و عدم حضور به معنای انصراف است.

گفتنی است  طبق اطلاعیه منتشر شده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه  در خصوص جزییات مرحله شفاهی آزمون‌ های این مرکز در سال ۱۳۹۹قرار بود مصاحبه‌های شفاهی آزمون سال ۹۹ این مرکز در بهمن آغاز شود اما به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد.

پذیرفته‌شدگان مرحله تستی برای شرکت در مرحله دوم آزمون مبلغ ۳۸۰ هزار تومان پرداخت کرده‌اند.

ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

 با شماره  ۰۹۱۹۷۸۶۸۴۸۲ تماس بگیرید

 

آزمون شفاهی مرکز وکلای 

جزئیات ثبت نام آزمون شفاهی قوه قضاییه به صورت کامل در این مقاله ارائه داده شده است. ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه از طریق نشانی اینترنتی jazb.judiciarybar.ir انجام می پذیرد. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان آزمون کتبی سال ۱۳۹۹ وکالت، کارشناسی رسمی و مشاوره خانواده این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

سر فصل ها

 • معرفی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه
 • ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه
 • زمان ثبت نام آزمون شفاهی قوه قضاییه
 • زمان برگزاری آزمون شفاهی قوه قضاییه
 • جدول زمانبندی ثبت نام، اجرای آزمون شفاهی و اعلام نتایج
 • سامانه متقاضیان جذب قوه قضاییه jazb.judiciarybar.ir
 • ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه
 • اعلام نتایج آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

معرفی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

مرکـز وکلا، کارشناسـان رسـمی و مشـاوران خانـواده، پیـرو حکـم مقـرر در مـاده ۱۸۷ و بـه موجـب آییـن نامـه اجرایـی آن ابلاغی ۱۳۸۱/۰۶/۱۳ رئیـس قـوه قضاییـه،در سـال ۱۳۸۱ تاسـیس شـد. آییـن نامـه اجرایـی مـاده ۱۸۷ نحـوه تشـکیل و ارکان مرکـز، فرآینـد صـدور پروانـه، برگـزاری آزمـون، نظـارت بـر فعالیـت اعضـا و سـایر امـور مرکـز را در چارچـوب قوانیـن و مقـررات حاکـم بـر حوزه هـای وکالـت، کارشناسـی و مشـاوران خانـواده مشـخص نمـود. برخی از وظایف و اختیارات مرکز به شرح زیر است:

 • انجام بررسی های کارشناسی و جمع آوری اطلاعات لازم از سراسر کشور در خصوص تعیین تعداد مشاوران و کارشناسان در هر سال؛
 • برگزاری آزمون های علمی، مصاحبه و گزینش متقاضیان
 • نظارت و پیگیری نسبت به عملکرد وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده به ویژه بررسی و تحقیق در خصوص تخلفات آنان و همچنین بررسی وضعیت و عملکرد آنان
 • نظارت و ارزیابی نحوه کارآموزی عملی و آموزش عملی و کارآموزان
 • انجام مقدمات اعطای پروانه کارآموزی و پروانه مشاوره حقوقی و وکالت پایه ۱ ،۲ و کارشناسی
 • تهیه و تنظیم دستورالعمل‌ها و پیشنهاد آن جهت تصویب به رئیس قوه‌قضاییه.
 • برگزاری دوره‌های آموزشی و کارآموزی در تهران و سایر استانها برای پذیرفته‌شدگان.

ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

بدین وسیله به اطلاع پذیرفته شدگان در مرحله آزمون کتبی سال ۱۳۹۹ آزمون های وکالت، کارشناسی رسمی و مشاوره خانواده می رساند، داوطلبان حائز شرایط از روز شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ تا پایان روز جمعه ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ فرصت دارند از طریق آدرس اینترنتی jazb.judiciarybar.ir که در سایت مرکز، منوی سامانه ها، سامانه جذب ۹۹ قابل دسترسی است، اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایند.

زمان ثبت نام آزمون شفاهی قوه قضاییه

افرادی که در آزمون کتبی وکالت، کارشناسی رسمی و مشاوران خانواده پذیرفته شده اند، برای ثبت نام مرحله شفاهی، باید در بازه زمانی ۲۷ دی لغایت ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ با مراجعه به سامانه متقاضیان جذب سال ۹۹ به نشانی اینترنتی jazb.judiciarybar.ir  فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان برگزاری آزمون شفاهی قوه قضاییه

براساس برنامه های پیش بینی شده زمان برگزاری آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در بازه زمانی ۲۰ بهمن ماه ۹۹ تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بیان شده است. اما شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا ممکن بر زمان بیان شده اثرگذار باشد. در صورت تغییر زمان برگزاری، از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

جدول زمانبندی ثبت نام، اجرای آزمون شفاهی و اعلام نتایج

در جدول زیر زمان ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و اعلام نتایج بیان شده است. زمانبندی برگزاری آزمون شفاهی و اعلام نتایج تخمینی است و در صورت ایجاد محدودیت های کرونایی یا ملاحظات اجرایی دیگر ممکن است پیشرفت کار لزوما در چارچوب این برنامه انجام نشود.

جدول زمانبندی ثبت نام، اجرای آزمون شفاهی و اعلام نتایج
مرحله  زمان
ثبت نام و تکمیل اطلاعات مورد نیاز ۲۷ دی تا ۱۰ بهمن ۱۳۹۹
بارگذاری و تکمیل اسناد و مدارک ۱۰ بهمن تا ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
برگزاری آزمون شفاهی ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
اعلام نتایج آزمون شفاهی خرداد و تیر ماه ۱۴۰۰

***عدم تکمیل مراحل ثبت نام در مهلت فوق به منزله انصراف قطعی داوطلب تلقی شده و قبولی در آزمون کتبی نیز کان لم یکن تلقی خواهد شد.

سامانه متقاضیان جذب قوه قضاییه jazb.judiciarybar.ir

ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه از طریق سامانه متقاضیان جذب قوه قضاییه به نشانی اینترنتی jazb.judiciarybar.ir  انجام می پذیرد. برای ورود به سامانه کد ملی خود را به عنوان نام کاربری و شماره تلفن همراه را به عنوان رمز عبور وارد کنید، رمز عبور خود را پس از اولین ورود حتما تغییر دهید.

پس از تکمیل مراحل و ثبت اطلاعات مورد نیاز در سامانه، لطفا منتظر بمانید تا ساعت، روز و مکان حضور شما در آزمون شفاهی اطلاع رسانی شود. با توجه به اینکه لازم است اقدامات و مراحل متعددی را در سامانه انجام دهید، حتما در روزهای ابتدایی ثبت نام و با حوصله، مراحل را تکمیل کنید.

 

داوطلبان گرامی می توانند سوالات خود را در خصوص ثبت نام شرکت در آزمون شفاهی فقط از طریق لینک زیر مطرح و پاسخ مربوطه را دریافت نمایند.

 لینک ورود

ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

لازم به ذکر است قبولی در آزمون شفاهی و کتبی به منزله تایید نهایی صلاخیت نیست و تایید صلاحیت نهایی هر داوطلب پس از انجام استعلامات قانونی و طی سایر مراحل ذکر شده در قوانین و آییننامه ها صورت خواهد گرفت. پذیرفته شدگان به منظور ثبت نام آزمون شفاهی قوه قضاییه باید از تاریخ ۲۷ دی ماه تا تاریخ ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ با مراجعه به سامانه متقاضیان جذب ثبت نام خود را انجام دهند. در صورتی که متقاضیان در بازه زمانی بیان شده ثبت نام خود را انجام ندهند، به منزله انصراف تلقی خواهد شد.

اعلام نتایج آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، نتایج نهایی آزمون شفاهی پذیرفته شدگان مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه ، در خرداد و تیرماه ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد. با توجه به شرایط کشور و شروع ویروس کرونا، ممکن است این زمان با تغییراتی همراه باشد. در صورت تغییر در زمان اعلام نتایج آزمون شفاهی قوه قضاییه ، از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

سوالات متداول متقاضیان 

سامانه ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگانمرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه چیست؟

متقاضیان به منظور ثبت نام باید به سامانه متقاضیان جذب به نشانی اینترنتی jazb.judiciarybar.ir مراجعه نمایند.

ثبت نام آزمون شفاهی پذیرفته شدگان آزمون کتبی قوه قضاییه چه زمانی است؟

ثبت نام داوطلبان از روز شنبه ۲۷ دی ماه ۹۹ آغاز شده و تا روز جمعه ۱۰ بهمن ماه ۹۹ ادامه دارد.

نتایج آزمون چه زمانی اعلام می شود؟

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتیجه آزمون شفاهی قوه قضاییه خرداد و تیرماه ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد

فهرست
مشاوره حقوقی با وکیل دادگستری

تماس با وکیل دادگستری